Kui innukalt on meie rahapoisid tööl käinud?

Nagu enamusele hobiinvesteerijatele meeldib ka mulle kujutada peas ette pilt, et säästetud raha on nagu veel üks pereliige, kes käib tööl ja teenib palka. Ainult selle vahega, et rahapoisid suudavad pappi toota 24/7, mina pean aga vahepeal ennast horisontaali viskama.

Tõenäoliselt kõik, kes seda jutukest satuvad lugema, on investeerimise alguses tundud rõõmu üksikutest laekuvatest sentidest nagu kodutud, kes taarat korjates endale odekolonniraha koguvad. Ühel hetkel tuli kindlasti ka lootusetus, et sellise tempoga vist ei jõuagi finantsvabaduse palmi alla.

Minul aitab selliste negatiivsete mõtete vastu oma exceli tabeli avamisest ning investeerimisajaloole silma peale panemisest, sest must-valgel olevate numbrite abil on lihtne taas mõista, kust sai alustatud ja kuhu on jõutud.

Kui palju meie pere rahapoisid on passiivselt seni kontole tootnud ja kuidas see number on ajas suurenenud? Kohe vaatame üle!

Minu investeerimise ajaarvamine algab 2016. aasta jaanuariga ning esimesel kuul langes kaukasse passiivselt veidi vähem kui 35 eurot. See tuli kõik mu proua eraisiku ühisrahastusest.

Selleks ajaks oli abikaasa oma portfelli vaikselt 10 kuud juba kasvatatud ning seega mina päris esimesi “sendilaekumisi” tunda ei saanudki. Aga tabelist võin vaadata, et ajalooline esimene intress laekus kontole 2015. aasta aprillis, kui kuu passiivseks teenistuseks oli massiivsed 63 senti.

Praeguseks oleme jõudnud siis olukorda, kus ootame iga kuu tööle juurde umbes veerandtuhandet uut rahapoissi. Mai kuu rekordiline 361,25 eurot passiivset sissetulekut on selles mõttes petlik, et Balti aktsiad maksavad teatavasti enamuses dividende korra aastas, kuid numbrit on endal väga ilus vaadata.

chart(1)

2016. aasta teenisid meie rahapoisid kokku 1721 eurot. See summa on umbes võrdne palganumbriga, mida me naisega hetkel oma põhipalkade liitmisel koos iga kuu teenime.

Tänavuse aasta eesmärgiks panin 2500 passiivset eurot ning poole aastaga oleme graafikust kenasti ees, kui viie esimese kuuga laekus 1340 juurot.

chart(2)

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

6 kommentaari teemal “Kui innukalt on meie rahapoisid tööl käinud?

  1. Ma koguaeg üritan kommentaaridega madalat profiili hoida ja mitte koguaeg mölisemas käia aga noo ma ikka pean selle ka veel ära ütlema, et sul on väga TUBLI NAINE. Sa ikka tänad teda iga jumala päev lillede ja kommidega, et ta SIND KA investeerimise juurde lohistas?

  2. Tere Tasane Investor! Vaatasin, et investeerite päris suurte summadega Twinos. Ma ise investeerin ka seal, aga olen tähelepannud, et lühiajalised laenud ehk 1-2 kuulised ei taha piisavalt kiirelt välja minna automaatpakkujaga. Kas teil sellist probleemi pole? Lisaks pole teie portfellis Omaraha, kui küsida võib, siis miks mitte?

    1. Tere-tere. Twinos on jah vähemalt aasta algusest olnud probleeme ning olen laene välja andnud käsitsi, sest sealne automaatpakkuja kas ei tee oma tööd piisavalt hästi või on lihtsalt nõudlus laenude järgi nii palju suurem kui pakkumine. Käsitsi olen palju võtnud ka Extended ja Delayed laene ja lootnud tagasiostugarantiile. Kuna praegu on seetõttu Current laenude osakaal vaid 25% ning olukord Twinos on järjest kehvemaks muutunud, siis otsustasime hetkel mõneks ajaks edasise investeerimise seal peatada ja kui paranemise märke ei tule, siis ilmselt peab raha välja võtma. Omaraha pole seetõttu, et alguses kuidagi jäi ta portfellist välja ja hiljem pole tahtnud veel ühte portaali juurde võtta. Tõsi, tänavuse aasta alguses korra üritasin seal alustada, aga kuna ei saanud sealsest süsteemist kohe piisavalt hästi aru, siis kandsin raha välja tagasi. Ehk siis mul on Omarahast “teenistus” miinus 50 senti 🙂

Kommenteeri