Kas aasta õnnestub lõpetada 50-protsendi klubis?

Eestis viimastel aastatel levinud investeerimisbuumiga seoses on minu meelest ühe väga positiivse asjana palju kirjutatud ka säästmisest. Kahjuks peab tõdema, et sellist finantskirjaoskust vähemalt mina koolist kaasa ei saanud, kuid kuidagi õnnestus mul lapsepõlvest kaasa saada arusaamine, et raha ei tule kergelt.

Kuigi oma lähemas tutvusringkonnas puutun kokku pigem inimestega, kelle jaoks raha säästmine pole suur probleem, siis olen elu jooksul näinud piisavalt ka täiesti teist äärmust. Mina ise olen pigem koonerdava iseloomuga ja olen vajadusel valmis hakkama saama väga vähesega. Ühesõnaga, minu puhul pole säästmine probleemiks, pigem on hoopis raske veidi vabamalt võtta ja mitte hakata iga ostu eel sente lugema.

Taaskord tänu kalli abikaasa eeskujule andsin 1. jaanuaril uusaastalubaduse, et hakkan pidama sissetulekute ja väljaminekute tabelit. See algatus on aidanud mul veel paremini oma väljaminekuid optimeerida ning annab motivatsiooni ka sissetulekute suurendamisele panustada.

Siinkohal toon välja meie pere tänavuse aasta viie esimese kuu tulud/kulud, igapäevaelust üle jäänud summad ning säästumäärad. Etteruttavalt võib öelda, et meie puhul on sel aastal seni tegemist olnud 50% Klubisse kuuluva perega.

Clip

Nagu näha, siis säästumäär on kahel kuul jäänud alla 50%, kuid väga korralik aprill ja mai tegid selle puudujäägi kuhjaga tasa.

Aasta esimese viie kuuga suutsime raha kõrvale panna üle 10 000 euro ning osa sellest on ka juba investeeritud ning osa ootab veel oma järge. Ise olen sellise tempoga väga rahul. Tõenäoliselt toovad suvekuud numbreid veidi alla, kuna lisatööd on veidi vähem.

Kindlasti plaanin sügisel uuesti vähemalt samasuguse hoo sisse saada ja aasta lõpuks näeb siis ka üle 50-protsendilist keskmist säästumäära.

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

6 kommentaari teemal “Kas aasta õnnestub lõpetada 50-protsendi klubis?

  1. Hei, vinge töö! Kas tulud-kulud on kogu pere peale, vöi näitad ainult isiklikke? Kuidas tulusid kuu peale nii palju kasvatad, kas arvestad ka passiivsed tulud (intressid jms) igakuiste tulude lahtrisse?

    1. Tänud. Tulud-kulud pere peale. Passiivsed tulud selles tabelis ei kajastu. Tulude lahtris on kokku arvutatud minu ja naise igakuine palk ning minu lisatööd ettevõtte alt. Kõikumine tulebki lisatööde arvelt – aprill ja mai kujunesid selles vallas väga aktiivseteks kuudeks, suvi tuleb näiteks aga tunduvalt aeglasem.

  2. Eeskujulik! Minumeelest peaks selline paari columniga tabel olema kohustuslik kõikidele. Ei pea kommi ja küpsise jaoks eraldi rida olema. Oluline on aru saada, palju sisse tuli ja palju välja libises. Vsjo.

    1. Kui lõpuni aus olla, siis sellise tabeli genereerimise aluseks on tegelikult palju suurem tabel. Isegi mitu tabelit. Mina ja naine täidame kumbki oma tabelit ja ettevõtte kohta veel eraldi. Aga kõik numbrid jooksevad lõpuks ühte kohta kokku.

      1. Hmm, no ma proovin korra veel artikuleerida oma mõtte: ma räägin, et selline tabel on absoluutne miinimum. Mu rahade excel avaneb ka 12 minutit ja on s*taks põhjalik, aga see sinu toodud näidis peaks olema kõigil olemas. Kell on öö ja ma olen veitsa veini joonud, aga loodan, et mu point on seekord paremini arusaadav.

Kommenteeri