Millised on Mintose uuenenud automaatpakkuja plussid/miinused?

Läti ühisrahastusplatvorm Mintos on pidevalt teinud tööd oma veebiportaali kallal ning hiljuti on suurema uuenduskuuri läbi teinud ka automaatpakkuja ehk Auto Invest. Kuna võrreldes vana süsteemiga on võimalusi nüüd tunduvalt rohkem, siis otsustasin seal ringi vaadata ja oma tähelepanekutest ka kirjutada.

Kohe esimese asjana jääb Auto Invest lehte lahti võttes silma see, et kuigi võimalusi on juurde tulnud, siis visuaalselt ja ülesehituslikult on otsuste tegemine justkui kergemaks tehtud.

yks

Suurimateks muudatusteks on see, et nüüd saab kõikide laenupakkujate jaoks eraldi paika panna oma filtrid. Näiteks, kui Lendo lühilaenudesse olete nõus raha andma vaid tagasiostugarantiiga, kuid Mogo autolaenudesse, kus LTV on alla 50%, ka ilma tagasiostugarantiita, siis nüüd on see võimalik.

Kui mõelda, et iga laenupakkuja, mida Mintose portaalis on hetkel kokku 26, kohta saab luua täiesti erinevad üksikasjalikud filtrid, siis näppimist ja katsetamist on palju.

Minu jaoks on arusaamatu aga see, miks jäeti intressi slaider ja laenupikkuse slaider ikkagi kõikide laenude peale ühiseks. See välistab võimaluse, kus investor saaks näiteks Mogo laenude miinimumintressiks määrata 13%, kuid 1-kuulistel laenudel 12%. Praegusel juhul tundub mulle, et kui panna üldises slaideris miinimumintressiks 12%, siis kuigi Mogo laene on 13% peal piisavalt saada, võib Auto Invest pikkida sulle sisse ka 12% autolaene.

Selle vastu aitab küll mitme erineva automaatpakkuja profiili loomine, kuid see nullib minu jaoks mõtte, miks selliseid üksikasjalikke uuendusi pidi tegema.

Erinevaid filtreid sisse ja välja lülitades on kohe kõrval väga hästi näha ka laenude arv, mis hetkel sinu valitud piirangutega turul saadaval on. See aitab pääseda mõistatamisest ja olukordadest, kus liiga rangete filtrite tõttu ei lähegi raha laenude puudumise tõttu välja.

kaks

Kui soovite, et automaatpakkujad kõike teie raha ise hakkama ei pane, siis saab määrata ka summa, millest alla Auto Invest oma kätt ei siruta. Sellisel juhul saate edukalt kombineerida automaatset ja manuaalset investeerimist, kui näiteks 1-kuulistesse laenudesse, kus laenuinfot vähe ja see nagunii midagi juurde ei anna, lasete automaatpakkujal raha tulistada, kuid tagatisega laenudesse või arvete rahastamisse panete raha oma käega.

Mina hetkel Mintoses küll Auto Investi ei kasuta, kuna panen raha vaid Mogo autolaenudesse ning olen enda jaoks kokku pannud veel veidi täpsemad filtrid. Näiteks välistan pärast oma tagasiostetud autolaenude kohta statistika tegemist nooremad kui 30-aastased ja vanemad kui 60-aastased inimesed ja välistan automarkidest BMW-d, Audid ja ka näiteks mootorrattad. Lisaks eelistan laenamisel võimaluse korral naisterahvaid ja annan maksimaalselt välja 24-kuulisi laene. Seega, naljakas küll, aga minu jaoks jäi valikuid ikka liiga väheks.

Miks ma seda teen, kui laenudel on tagasiostugarantii, küsite te? Esiteks seepärast, et Mogo laene on turul palju ja saab sellist asja endale lubada. Teiseks, olen võtnud eesmärgiks anda raha laenudesse sellise mõttega, justkui tagasiostugarantiid ei eksisteeriks. Ilmselt läheb kõik ootuspäraselt ja hapuks läinud laenud ostetakse kenasti Mogo poolt tagasi. Aga, kui seda ühel päeval ei peaks juhtuma, siis saan julgelt peeglisse vaadata, et endale kättesaadavaid vahendeid kasutades üritasin teha optimaalsemaid valikuid.

Kuidas Sina Mintoses automaatpakkujat kasutad ja mis tunnetega uuendused vastu võtsid? Jäta oma kommentaar!

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

Üks kommentaar teemal “Millised on Mintose uuenenud automaatpakkuja plussid/miinused?

  1. Tere!

    Postitusest on juba oma kaks aastat möödas kuid Mintos on endiselt teema. Mina näiteks seadistan tingimuseks laenu staatuse “current”, ehk ainult graafikus olevad laenud. Ma küll ei tea, kui palju see aitab riski maandada aga minu aru saamist mööda sisaldavad üle tähtaja läinud laenud endas palju suuremat riski hapuks minna. Ehk laenuvõtjal on tekkinud juba probleeme laenu tagasi maksmisega ning ma ei taha jääda lootma, et äkki suudab ta siiski hilinemisega maksed ära tasuda. Mida sina sellest kriteeriumist arvad?

Kommenteeri