Raha pungitab taskus… pole teist kusagile panna

Nagu mõned päevad tagasi avaldatud augustikuu raportis avaldasin, siis on meie investeerimispere kontodel kokku vaba raha peaaegu 17 000 euro väärtuses. Kuna viimasel ajal on olnud väga kiired ajad nii tööl kui olen ka väga tublilt erinevaid tootvaid kõrvaltegevusi teinud, siis mõtlesin kirjutada raha teemal vahelduseks ühe kergema mõtiskluse.

Nii… Sularaha hulk erinevatel kontodel on meil siis exceli järgi 16 908 eurot. Kuna oleme kumbki otsustanud hoida endal 3000 eurot hädaabifondis, tuleb see maha lahutada. Järgi jääb 10 908 eurot, mis ootab kannatlikult, et teda investeeritaks.

Plaan on see summa paigutada aktsiaturgudele, aga kuidagi ei näe hetkel ostukohta ning seetõttu tulebki sellise papihunniku otsas kükitada.

Meie jaoks on tegemist kindlasti suure rahasummaga ning ühel hetkel hakkasin peas vaikselt ringi ketrama, mida ja kui palju sellise summa eest osta saaks.

10 908 euro eest saab*:

20 581 pakki Alma kilepiima;
9166 Eriti Rammusat mustikatäidisega koorejäätist;
1917 kg Rakvere klassikalist šašlõkki;
872,64 Tallinna Vee aktsiat;
839 korralikku restoraniburgerit mahlase veiselihakotletiga:
412 Äripäeva aastatellimust eraisikule;
173,1 kuuks MyFitness+ täispaketi;
80,2 Apple’i aktsiat;
26,87 edasi-tagasi lennupiletit Pekingisse;
13,48 Samsung Galaxy S8 mobiiltelefoni;
7 keskmises korras 1995. aasta BMW 316 masinat;
3,4 kõik hinnas 14-päevast Kariibi mere kruiisi lendudega Helsingist;
0,145 värskelt renoveeritud 2-toalise korteri tavalises Mustamäe paneelikas;
0,0997 kasutatud 1991. aasta Ferrari Testarossat;
0,000004958 Houston Rocketsi korvpallimeeskonda.
Saaks maksta 0,00000065 % USA riigi võlast.

* Kõik hinnad on võetud internetist esimeselt ettejuhtuvalt leheküljelt ja ei pretendeeri lõplikule tõele.

Kas teie valiksite sellise raha kulutamiseks midagi minu nimekirjast või paigutaksite selle kuskile mujale? 🙂

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

10 kommentaari teemal “Raha pungitab taskus… pole teist kusagile panna

  1. iisi! Selle eest saab Eesti Ekspressi esikaanel ühe korra Tasase Investori blogi reklaamida.

  2. Ükskõik, mis selle rahahulga reaalne saatus olema saab, kuid soovitan nüüd pidada päevikut/arvestust ses osas, mis oleks saanud juhul kui see raha tänase seisuga mõnda väljavalitud ETF-i või aktsiasse(-tesse) paigutada. Juurde kirjuta lühike põhjendus, miks sa täna siiski ei ostnud, mida pelgasid, mis lisainfot tundsid, et vajad jmt. Vaata kirja pandut esmalt 1 kuu pärast, siis 6 kuu ja 1 aasta pärast. See on suurepärane võimalus õppimiseks ja investorina kasvamiseks!

    1. Tänud arvamuse eest! See on väga väärt mõte. Seni olen kirja pannud ostuotsused, kuid tegelikult on ju ostmata jätmine samuti otsus. Kuna vaatlusnimekiri asub nagunii excelis, siis pole mingi probleem sinna ka märkmete lahter juurde tekitada.

  3. Mina isiklikult tahaks 20 581 pakki Alma kilepiima. Toetaks Eesti põllumajandust 😀

    Aga olen ka ise märganud, et viimasel ajal jääb raha kontodele vedelema. Ühisrahastuses protsendid väikseks kulunud ja aktsiate puhul vist ongi õige hetk oodata natuke. Isikliku ajaga on ka nagu on… alati on pigem puudu!

    1. Ma panustan ka rohkem hetkel lisaraha teenimisele, et hiljem oleks mida kuhu panna. Aga ma silma hoian asjadel peal ja analüüsin ikka turgudel toimuvat. Aga ma ühisrahastusega just vastupidi hetkel küll väga rahul, ei oska midagi kurta.

  4. Teen päeva parima pakkumise! Osta selle raha eest Bitcoini. Momendil on ühe ฿ hinnaks 3920€ – väike arvutus ja saaksid umbes täpselt 2,7฿ omanikuks. Tänases äripäevas on lugu “Ekspert: bitcoin jõuab kümnendiga 250 000 dollarini”. Ostad või ei osta aga pane see ka endale kirja ja vaata 10 aasta pärast kas oleksid ca 675 000€ omanik või mitte 🙂

Kommenteeri