Nutikad rakendused, mis aitavad mul kiire tempoga toime tulla

Endiselt olen erinevate tegemistega palju hõivatud ja seetõttu on mul kogunenud mitmeid teemasid, mille kohta tahaks blogis kirjutada, aga pole veel mahti saanud. Siinkohal mõtlesin, et teen väikese postituse nutikatest abivahenditest, mis aitavad mul kõikidel töödel ja tegemistel järge peal hoida ning hoiavad meeles ka tulevikus teie silme alla jõudvad teemad.

Olen erinevate uute tehniliste lahenduste ja vidinate suhtes üsnagi konservatiivne ning võtan asju asutusse üsnagi viimaste seas, tihti paratamatusest. Näiteks, kui mobiiltelefonid pungitasid juba iga teise koolilapse taskus, käisin mina rõõmsalt ringi veel legendaarse Nokia nuputelefoni 3310-ga.

Pikka aega olin ma selline mees, kes kasutas vana head paberist kalendermärkmikku ning kõik vajalikud asjad kritseldasin pastakaga üles. Koos oma esimese nutitelefoniga – õigemini mul neid seni vaid üks olnud ongi – avastasin ka kalendrirakenduse. Tundus jube tüütu telefonis seda oma suurte näppudega täita, aga kasutada oli mugavam kui paberit.

Oh seda rõõmu, kui ühel päeval mõistsin, et saan samale kalendrile ka arvutist ligi ja läpakas tehtud muudatused kuvavad koheselt ka telefonis – minu jaoks oli see ikka väga kõva sõna. Nüüd olengi andunud kalendrirakenduse kasutaja ning ilma selleta enam üldse ei oskakski. Lisaboonusena sain teada selle, et kui telefon rikki läks ja paranduses tehase seaded taastati, siis sain ühe vajutusega kalendri sissekanded taastada. Mõelge, kui pabermärkmik maha põleb, kas poest ostetavas uues märmikus oleks teie senised kanded juba sees?

Teine äpp, milleta ma enam üldse hakkama ei saaks, on Google Keep. Tegemist on justkui virtuaalse PosIt paberite kleepimisega, et asju meeles hoida. Samamoodi saab seda kasutada nii desktopil kui ka mobiilis ning minu vajadustele vastab ta ideaalselt. Panen sinna kirja oma tegevused järgmiseks päevaks, pikemaajalised kohustused ning isegi mõtted, mida hakata 5 aasta pärast realiseerima. Lisaks on mugav manageerida toidupoe ostunimekirja ja märkida üles ka mõtted, millest Tasase Investori blogis tulevikus kirjutada.

Sarnaselt kasutan ka Dropboxi teenust, kuna kodus on mitu erinevat arvutit ja samade failidega on teinekord vaja vaheldumisi töötada erinevates masinates või neile on tarvis juurdepääsu mobiilist. Muidugi olen ka oma meilikontod, internetipangad ning meie pere suurepärase mahuka exceli tabeli ühendanud kõikide aparaatidega.

Kokkuvõtteks võin öelda, et vaikselt aga kindlalt olen jõudnud nutimaailmas sinna, kus paljud olid juba 10 aastat tagasi 🙂 Siit on ainult julgelt edasi minna!

Millised äpid või vidinad teie jaoks nii tähtsaks on saanud, et enam ilma olla ei oskaks?

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

6 kommentaari teemal “Nutikad rakendused, mis aitavad mul kiire tempoga toime tulla

 1. Kas sul on Dropboxis tavakasutaja, millel on ainult 2GB ruumi või eraldi soetatud suurema mahuga kasutaja?
  Ise kasutasin ka Dropboxi alguses, aga siis sain kiirelt aimu, kui palju ikka mahtu vaja ning 2GB sai üsna kiirelt ületatud.

  Hetkel kasutan sellist pilveteenust nagu MEGA ehk Mega.nz. Seal on lausa 50GB tasuta ruumi ja sellest on mulle isiklikult täitsa piisanud, kasutuses ainult 9GB 50’st.

  Kõik pildid, videod, kahe firma igapäeva raamatupidamine ja kõik muu on seal üleval.

  1. Tänud vastuse eest. Ma sain mobiiltelefoniga mingi boonuspakkumise raames kaheks aastaks 48GB juurde, kuid see lõppes mingi aega ära ja langes tagasi 2GB juurde. Aga minu jaoks on 2GB piisav, kuna kasutan pilves peamiselt vaid tekstifaile, mis võtavad väga vähe ruumi.

   1. Androidis kasutan Portfolio Watcher äppi. Hea jälgida jooksvalt portfelli seisu, Balti aktsiad ka esindatud.

Kommenteeri