Joppenpuhh, detsember, tuligi ära! 50% klubi on tõsiasi

Head uut aastat blogi lugejad!

Jõudsin siis ka lõpuks nii kaugele, et 2017. aasta viimase kuu numbrid kokku lüüa ja tabelisse kanda. Arvestades, et olid jõulud ja aastavahetus, siis üllatas meie pere madal kulutase. Ütlen juba ette ära, et aasta peale täitsime minu poolt lennult pandud eesmärgi ja kuulusime 12 kuu keskmise järgi 50% klubisse!

Üha vägevam on iga kuu numbreid tabelisse märkida, sest ajapikku on tekkimas järjest pikem ajalugu ning võrdlusmoment. See annab aga motivatsiooni juurde. Esimene aasta sai mul täis ka enda isiklike kulutuste ülesmärkimisel, saab nüüd selleski kategoorias hakata tegema võrdlust eelmise aasta sama kuuga.

Veel teeb väga suurt rõõmu, et blogimaastik oli aastavahetusel nii aktiivne. 2018 esimestel päevadel siin ei saanudki muud teha, kui pidi ainult lugema järjest uusi kuu ja aasta kokkuvõtteid.

Aga asume nüüd asja kallale…

TULUD/KULUD

Detsembris mingeid sissetulekurekordeid me ei püstitanud, kuid kulud hoidsime all ning aasta lõpuks suutsime perena aasta säästuprotsendiga 51%. See on päris uhke värk. Kogu 2017. aasta peale tuli meie keskmiseks aktiivseks sissetulekuks kuus 3781 eurot ning välja läks keskmiselt 1823 eurot. Keskmiselt suutsime seega iga kuu kõrvale panna 1957 eurot.

Clip

PASSIIVNE TULU

Kui oktoober ja november olid passiivse tulu mõttes aasta ja meie pere kõigi aegade edukaimad, siis detsembri tulemus tuli samuti väga tugev. 382 eurot on meie kõigi aegade kolmas tulemus.

Detsembris oli tuluveduriks Mintos, kust saime 132 eurot, 100 euro piiri ületas ka Estateguru, teised portaalid jäid sinna 30-40 euro vahele. Paarkümmend eurot maksis dividende Nordecon ning midagi laekus ka ETF-idelt.

chart

NETOVÄÄRTUS JA PORTFELL

Juubel! 20 kuud jutti on meie netoväärtuse number näidanud kasvu. Detsembri lõpu seisuga nägime numbrit 73 049 eurot, kasv novembriga võrreldes oli 2,8%. Investeeritud on sellest summast 56 433 eurot.

Teeme väikesed arvutused ka kogu aasta kohta. Netoväärtus kasvas 12 kuuga 27 702 eurot, investeerimisportfell suurenes koguni 31 990 euro võrra.

Kui arvestada, et see oli meie pere jaoks alles teine aasta, kus teadlikult oleme oma rahaasjadele tähelepanu pööranud ja investeerinud, siis on areng olnud meeletu. Näiteks 2016. aasta jaanuari lõpus olid kõik meie investeeringud vaid 4121 eurot. Kasv võrreldes selle ajaga on olnud pea paarikümnekordne.

chart(1)

Netoväärtuse jagunemise pirukasse tuli uus sektor, kui soetasime Admiral Marketsi võlakirju. Endiselt on meie portfell peamiselt suunatud ühisrahastusse.

chart(2)

AKTSIAD

Üksikaktsiaid detsembris juurde ei lisanud, kuigi mõned ostuorderid olid sees. Küll läks abikaasal taas iganädalaselt kindel summa LHV Kasvukontole, kus suurenes vaikselt meie soetaatavate ETF-ide osakaal.

chart

ÜHISRAHASTUS

Mintos: Konto väärtus 11 222 eurot, intressitulu detsembris 132,17 eurot (rekord). Mintoses kasutasin ära aastalõpukampaaniaid ning hankisin jooksvalt endale järelturult sobivaid allahinnatud laene. Tänu sellele tuli ka meie kõigi aegade rekord Mintoses.

Estateguru: Konto väärtus 10 561 eurot, intressitulu detsembris 102,67 eurot. Estategurus on tekkinud mõnus raharinglus, kus projektid lõppevad ja raha läheb uuele ringile.

Twino: Konto väärtus 4192 eurot, intressitulu detsembris 37,83 eurot. Ka mind häirib, et Twino pole seni suutnud aastatetagust aastaaruannet lasta ära auditeerida, kuid ei usu, et nad veel niipea vastu taevast lendavad.

Crowdestate: Konto väärtus 3189 eurot, intressitulu detsembris 32,48 eurot. Üks projekt tõi raha ja intressid tagasi ning mitmed projektid maksid igakuiseid intresse.

Bondora: Konto väärtus 4120 eurot, intressitulu detsembris 39,77. Bondora jätkab täielikku vähikäiku. Enda raha on seal sees veel 2704 eurot ning pole üldse kindel, kas selle sealt välja saan.

chart(1)

Portfelli lühiülevaade on jooksvalt nähtav ka SIIN.

Tuleb tõdeda, et aasta alguses pandud eesmärk koguda passiivse tuluna vähemalt 2500 eurot, osutus liiga madalaks latiks. Aasta peale tuli passiivselt lõpuks 3649 eurot ja 41 senti. See teeb keskmiselt 304 eurot kuus. Arvestades, et me investeerime perena, siis ühe inimese peale 152 eurot kuus.

chart(2)

Plaanin eelmise aasta kokku võtta paari erineva nurga alt erinevates postitustes, loodetavasti juba jaanuaris. Uus aasta tõotab tuua päris palju uut ja põnevat, sest koos investeerimisega puges minu sisse ka ettevõtjapisik. Proovin võimaluste piires palgatöö kõrvalt veidi oma ettevõtlussoolikat veel edasi arendada.

Tere tulemast 2018!

 

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

13 kommentaari teemal “Joppenpuhh, detsember, tuligi ära! 50% klubi on tõsiasi

 1. Wow, esimene aasta selja taga ja juba intressitulusid teenitud 3649,41€! POLE PAHA!
  Mina teenisin esimese aastaga (aastal 2015) näiteks intresse 30,51€ 😀

  Head uut aastat ja loodetavasti kasvavad numbrid mühinal edasi!

  1. Tänud! Tegelikult investeerimises läheb teine aasta. Esimesel aastal jooksis meil ühisrahastus suuresti autopiloodi peal. Lõppenud aasta algusest hakkas teadlik tegevus ja ka tabelite täitmine.

 2. oleks uusaastalubaduseks pidanud panema eesmärgi Sinuga sammu pidada.. või oot, see oleks täitmata jäänud 🙂

 3. Congrats, but I see very big dependency on P2P lending platforms. They are very risky. For now its ok as economy is booming, but this cycle will end and I can bet that >90% of p2p will go down with it. You have to understand that your taking all the garbage that banks not willing to take. I would suggest to move to goos old dividend shares. Maybe pick some in us market which is way more stable then baltic dividend payers. If sticking to baltic companies TKM deserves at least the same spot as OEG. But I would really recomend you to decrease the P2P to at least 1/2 of your portfolio.

  1. Hi. Thank you for the comment. If you think that 90% platforms closes the doors when the s*it hits the fan, then I’m willing to take your bet 🙂 That won’t happen. P2P os about 47% of our portfolio and I haven’t put new money in for ages. As a matter of fact some half year already I have invested mainly into stocks. But for different reasons US markets are not an option for me yet.

   1. Well we will see regarding P2P 🙂 I would not put most of my investments there. 10-20% maybe, but not more. By the way congrats on 50% saving mark. Way above our 10%. You are in the right way, its rough calculation that if you save and invest 1/2 of your income you will generate enough passive income to live at after 10y.

    1. Yes, my goal is to have P2P about at the 20-25% range of overall portfolio. But as we started our investements in the p2p then we are “more advanced” in that sector. I want to grow into other areas to the point when p2p is roughly 1/4 from overall portfolio. Hope there won’t be some cataclysmic event before that 🙂

Kommenteeri