Laiendasin haaret ning tegin oma esimese suurinvesteeringu Keeniasse

Sattusin ükspäev lugema sellist uudist, mis tõmbas mul suu muigele ning tundus liiga sürr, et ise sinna mitte panustada. Ühesõnaga, investeerisin Mintose platvormil Keenia väikeärimeeste edusse ning aitasin kaudselt neil endale tuk-tuke soetada.

Clip

Vaadates nende laenude sisse, siis üks 45-aastane mees hakkab mulle laenu tagasi maksma Piaggio City diesel nimelise kolmerattalise püssi eest, üks 26-aastane ettevõtja soetas endale Tvs Tvs king nimelise liikuri ja kolmas mees valis ka Piaggio City diesel mudeli, mis tundub olevat päris populaarne.

Piaggio City diesel peaks välja nägema selline:

city_diesel

Kes ei tahaks endale taolist masinat?

Nagu minu enda entusiasmist ja irooniast võib aru saada, siis tegemist on nö for fun investeeringuga, et oleks millest siin blogis kirjutada. Kolme laenu peale panin 36 eurot ning iseenesest oli tegemist täpselt selliste näitajatega, mida ma ka Mintoses olevatelt Mogo laenudelt ootan. Tuk-tuk tagatisena on tõenäoliselt muidugi veel kahtlasem variant kui mingi kolmanda seeria bemar.

Tegelikult on hull värk see, kuidas Mintos järjest kasvab ning leiab uusi laenukontoreid. Huvitav, kui tõsine see taustauuring neil ikka on ja kui jätkusuutlikud kõik need laenupakkujad siis on, kui järgmine majanduskrahh uksele koputamas on. Kas siis on mingu 36 eurot kuskil Keenias tuk-tukiga nelja tuule poole kihutanud?

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

5 kommentaari teemal “Laiendasin haaret ning tegin oma esimese suurinvesteeringu Keeniasse

  1. järgmiseks avaneb võimalus Nigeeria paguluses elavatele riigipeadele laenata, et nad oma miljonid riigist välja kantida saaks. 99.99% defauldib aga üks näkkamine ja tootlus on mega. Mul mõned pakkumised postkastis lausa ootamas juba

Kommenteeri