Jaanuaris juhtus kõike – suured tulud, ilus rekord, korralik tagasilöök, suured kahtlused

Uue aasta esimene kuu on ülikiires tempos mööda saadetud ning võtan kiirelt jaanuari numbrid kokku. Etteruttavalt võib öelda, et meie pere investeerimisportfelli maht langes esmakordselt pärast investeerimisega alustamist, põhjuseks kuulus MiFIDi jura.

Kuna tööalaselt on hirmus kiired ajad, siis pikemalt ma mulli puhuma ei hakka ning pöördun kohe külmade ja kalkide numbrite juurde.

Kulud/tulud tabelisse läksid kirja väga kenad numbrid, kuna veidi rohkem kui tuhande euro jagu õnnestus maha müüa meie jaoks kasutuks jäänud vanakraami. Tänu nendele erakorralistele tuludele näitas jaanuar meile koguni 66,8% suurust säästuprotsenti. Kui eelmise aasta lõpetasime kokku 51% peal, siis alanud aastaks on hea algus tehtud.

Kuna olin sunnitud likvideerima suure osa kasvukonto positsioone (loe SIIT) ning saime erakorralisi sissetulekuid, siis suurenes märgatavalt vaba raha hulk meie portfellis. Hetkel näeb meie portfelli jaotus välja siis selline:

chart

Aktsiaturgudel midagi korda ei saatnud, kuigi soov oli. Lihtsalt polnud aega jälgida. Tilgutasin küll mõne teooria kontrollimiseks mõned ostuorderid üles, kuid need jäid täitmata. Samas tekkis päris mitu mõtet ja ideed, mis ettevõtteid lähemalt jälgimise alla võtta. Ahjaa, Silvano avas meie tänavuse dividendilaeka, kui saime abikaasaga kahe peale neilt 180 eurot. Aktsiaportfelli väärtus kokku hetkel 18 720 eurot ja osakaalud siis sellised:

chart(1)

Ühisrahastuses midagi muud ei toimunud, kui paigutasin tagasi tulnud raha Estateguru ja Crowdestate’i projektidesse ning valisin Mintoses ja Twinos järjest uusi laene. Estategurus on vaikselt kätte jõudnud aeg, kus läbi hakkab saama suur hulk projekte, kuhu sai samal perioodil sisenetud. Aasta tagasi oli Estategurus meie tippaeg, kui enamus kapitali suunasime sellesse portaali. Nüüd on vaikselt hakanud see vilja kandma.

Taaskord on kahtlused tekkinud Twino portaali suhtes, ei tea juba mitmendat korda. Pakuvad vaid 10% intressiga laene, 2016. aasta finantsaruannet endiselt pole, investorid hakkavad närviliseks muutuma ja kuidagi imelik see värk seal. Kaalun tõsiselt taas väljumist, mis arvate? Kogu ühisrahastuse maht 33 135 eurot ja osakaal selline:

chart(2)

Ja kõige magusam lõpetuseks! Nimelt tänu Silvano dividendidele ning ühisrahastusportaalides oodatud taseme jätkumisele tegime uue rekordi passiivses sissetulekus, kui pere investeerimisportfell tootis jaanuaris 512,7 eurot. See on esimene kord, kui 500 euro piir sai ületatud! Hurraa! Passiivse sissetuleku võrdlus aastate lõikes:

chart(3)

Kui aasta passiivse sissetuleku eesmärgiks sai pandud 5000 eurot, siis veidi üle 10% tegime ühe kuuga ära. Veidi edumaad võrreldes eesmärgi graafikuga on seega tehtud.

chart(4)

Kokkuvõtteks võib öelda, et kogu meie netoväärtus kasvas taaskord, sel kuul tänu erakorralistele tuludele muljetavaldavad 6,3%. Küll, aga langes esmakordselt meie pere ajaloos investeerimisportfelli väärtus, kuid õnneks polnud see tingitud raha kaotusest vaid Kasvukontol olnud ETF-ide müügist.

Uuel aastal uue hooga! Kuidas läks teil?

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

7 kommentaari teemal “Jaanuaris juhtus kõike – suured tulud, ilus rekord, korralik tagasilöök, suured kahtlused

    1. Kordades suuremate positsioonide puhul oleksin kindlasti kaalunud seda. Samuti ka juhul, kui LHV oleks andnudselge signaali, et kunagi jälle neid fonde osta saab.

  1. on sul ikka palju usku sellesse twinosse. Mul on teooria, et nad ise teavad väga hästi, et 2016 aruande avaldamine tähendaks paanikamüüki ja seetõttu venitavad kaua kannatab. Äkki üritavad selle avaldada koos 2017 aruandega, mis peaks positiivsema noodi tagasi tooma? Muud head selgitust ei oskaks küll tuua ettevõttele, kelle käekäik sõltub väga üheselt investorite usaldusest ja läbipaistvalt tegutsemisest.

    1. Krt ära hirmuta 🙂 Mul niiväga usku pole, tegelikult korraks tulin juba sealt välja, kuid kuna tegemist hea likviidse kohaga, siis läksin sisse tagasi. Aga no ma ei teagi nüüd… Teen õhtul korraliku ajurünnaku ja mõtlen, mida teha.

      1. mis ma siin ikka hirmutan, ise ei ole Twinoga kuidagi seotud ja ei tea tagamaid. Eemalt vaadates esimene pakkumine lihtsalt millele tuleks seda janti vaadates

Kommenteeri