Kasv + kasv + passiivse tulu rekord = maailma kõige igavam blogi?

Naljakuu läks mööda nii kiiresti, et arugi ei saanud. Nagu blogipostide vähene arv võib vihjata, siis lihtsalt pole aega kirjutada kahjuks. Liigun tõsiselt sellel suunal, et järgmisel aastal enam palgatööd tegema ei peaks ja tahan, et see üleminek oleks 100% valutu.

Seetõttu teen lisaks põhitööle ja enda lisatööle veel palju tegevusi, mis hetkel raha sisse ei too, pigem on väljaminekuid nendega seoses, kuid ühel hetkel peaksid ennast ära hakkama tasuma. Minu jaoks on seega need aasta esimesed neli kuud läinud nii meeletult kiiresti.

Mu kallis abikaasa vahepeal ikka uurib mu käest, kas ma ei karda üle pingutada ja läbi põleda. Kuigi kohati viskab sisse selliseid päevi, kus korraks tuleb mingi tüdimus peale, siis need on väga üksikud ja pigem on motivatsioon täiega laes. Tahaks vaid, et oleks rohkem aega ööpäevas. Tunnen, et teen õiget asja ja sellisel juhul väljub see isegi tavapärase töö piiridest ja ei tekita stressi.

Kuigi spordiga hoian ennast päris kenasti joonel, siis toitumine on küll käest ära läinud või õigemini olen selle ise käest ära lubanud minna. Aga öeldakse, et tahtejõud on inimesel nagu iga teinegi muskel ja täielikult mingitele teistele tegevustele keskendudes, pole ma hakanud isegi väga tahtejõudu hetkel toitumise peale suunama. Õnneks, mul on pikkade aastatega välja kujunenud nii head harjumused, et ilmselt minu käest ära toitumine on parem ja tervislikum kui mõne teise eesmärk, kuhu tahetakse pürgida. Aga võrrelda tuleb ju ikka iseendaga. Aga, kuna see on hetkel mu teadlik valik, siis proovin selle pärast mitte põdeda.

Aga nüüd rahaasjade juurde…

Tulud/kulud: Kui jätta jaanuari ühekordsetest tuluallikatest tingitud ebareaalne laekumine kõrvale, siis oleme järgmised kolm kuud paugutanud kenasti oma tuludega suht samasse piirkonda. Kuna ka kulud olid aprillis taas tavapärased, siis tasuks säästumäär 52,3%. Siin kajastan siis üksnes meie aktiivseid ehk mitte investeerimistegevusest laekuvaid tulusid.

Ühe negatiivse aspektina on aga üles kerkinud see, et mu kallis abikaasa ei julge kohati enam väljaminekuid teha, kuna kardab, et valmistab mulle pettumuse, kui me 50% säästumäära kätte ei saa. Olen korduvalt kinnitanud, et ma ei taha, et peaks elama mingi exceli numbrite kartuses ja selle järgi. Loodan, et kui Pr. Tasane Investor siit veelkord seda loeb, siis ehk enam ei muretse selle pärast.

Netoväärtuse jagunemise graafikus suurenes märgatavalt ühisrahastuse osakaal, kuna kandsin Mintosesse raha juurde. Ühisrahastuse osakaal tõusis 42,2% -> 46,1% peale. Aktsiad langesid 29,3% -> 25,9%, vaba raha osakaal 24,5% -> 23,8%.

chart

Aktsiaturgudel müüsime oma positsioonid Olympicus ning hakkasin aktsiate alla kajastama ka ühele ettevõttele antud laenu, mis kokkuleppel tulevikus muutub osaluseks. Mõtlesin, et kui ettevõte käima ei lähe, siis tõenäoliselt seda raha enam ei näe ka, kui aga äri läheb käima, siis nagunii konverteerin selle osaluseks. Miks mitte siis kohe seda aktsiate all kajastada.

chart(1)

Ühisrahastuses toimetasin aprillis aktiivsemalt kui viimasel ajal, kuna otsustasime Mintosesse raha juurde panna. Kuna ettevõtte kontole oli kogunenud järjest rohkem vaba raha, siis oli soov see kuskile tegevusse panna. Panin 500 euro kaupa kokku 3000 eurot lisaks ning paigutasin need käsitsi valitud Mogo laenudesse, teenides mõningal määral ka oma esimese cashbacki. Plaan on, et tõenäoliselt paari tuhande jagu läheb Mintosesse veel juurdegi.

Ammu pole midagi rääkinud meie Bondora kontost, kust alates 2017. aasta algusest raha välja tiksutan. Kui vahepeal üritasin lootusetuid ja veidi vähem lootusetuid laene ka müüa, siis nüüd olen mitu kuud lasknud sealsel kontol lihtsalt olla ja oma asja ajada. Konto väärtuseks näitab 3381 eurot ning isiklikku raha on sees veel 2271 euro jagu. Tippajal oli meil Bondoras oma raha sees 5500 eurot. Kokku on seal portfellis meil veel 611 laenu ja diagonaalis vaadates on ikka hirmus palju punast. Bondora tegeleb küll pidevalt mingi graafika timmimisega ja kuskil Saksamaal meeletu kampaania tegemisega, kuid mina hea meelega müüks meie portfelli kogu täiega maha ja pühiks käed puhtaks sellest asjast. Any takers?

Estategurus ringleb raha vastavalt sellele, kuidas mingid projektid lõppevad, Twinos hoian umbes 4500 euro suurust likviidset rahasummat, mida saaks kiirelt kätte. Hoian sealset portfelli käsitsi tegutsedes 100% rohelisena, et saaks müüki paisates laenudest momentaalselt lahti. Crowdestate’is panin ühe projekti jaoks sadakond eurot portaali juurde, kuna tahtsin osaleda suuremalt, kui tol hetkel vaba raha kontol oli.

Järjest väiksemaks jääb abikaasa eraisiku portfell, mis alates 2016. aasta algusest, kus hakkasime ettevõtte alt investeerima, endamisi on vaikselt tagasi tiksunud. Bondorast tuleb tõenäoliselt kahjum ning mingid rahad on veel sees ka Mintoses. Kui tippajal oli selle portfelli väärtus 4400 eurot, siis nüüdseks on alles veel alla tuhande ning vaikselt tõmbub see värk kenasti kokku. See on meie jaoks huvitav minieksperiment vaadata, kui palju nelja portaali peale lõpuks kasumit tuleb. Veel on vaja välja saada 160 eurot, et enda sisse pandud raha oleks tagasi.

Kogu ühisrahastuse maht on kasvanud 38 560 euro peale, seejuures enda sisse pandud raha on sellest 31 971 eurot. Jagunemine on selline:

chart(2)

Ja nüüd, param-param-paraaa… aprilli passiivne tulu oli rekordilised 723,5 euot. Senine rekord 2018. aasta jaanuarist sai ületatud 210 euroga. Võrdluseks, aasta tagasi aprillis oli passiivne tulu 254,5 eurot ja kaks aastat tagasi 86,74 eurot.

Miks selline suur hüpe? Mitmete asjade kokkulangemisel. Esiteks, dividendikevad muidugi. Üksnes dividendidest tuli juba peaaegu 250 eurot. Aga ühisrahastuses lõppes Crowdestate’is üks projekt, kus meil oli tavapärasest palju suurem osalus ning see tõi automaatselt üle 60 euro intresse korraga. Lisaks siis Mintose cashback ja Estateguru hea kuu. Kokku siis ühisrahastusest 471 eurot tulu.

Selliste numbritega opereerides võibki juba täitsa vabalt tuua selle ühe lisatöötaja võrdluse, et kui meie abikaasaga käime tööl ja säästame kumbki iga kuu mingi teatud summa, siis kolmandana käib tööl ka meie raha, mis pani sel kuul investeerimisportfelli suurendamiseks kõrvale juba meiega samas suurusjärgus eurosid. Ühel hetkel on see meie kolmas töötaja loodetavasti nii võimsaks poputatud, et me ise võime vaikselt hakata hoogu maha võtma.

chart(3)

2018. aasta eesmärk on meil teenida 5000 eurot passiivset tulu ning hetkel jääb napilt 2000 euro piirist puudu. Kuigi tõenäoliselt tänu dividendidele on aprill üks kõrgeima passiivse sissetulekuga kuid, siis oleme kenasti graafikus.

chart(4)

Kokkuvõtteks. Netoväärtuse kasv oli 2,3% ning 0,1% siia-sinna on see näitaja kõikunud nüüd kolm viimast kuud. Rahulik ja stabiilne kasv.

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

2 kommentaari teemal “Kasv + kasv + passiivse tulu rekord = maailma kõige igavam blogi?

  1. Tublie miesh – julgelt ja sihikindlalt eesmärkide poole! Nagu aga ka naine ütles, siis vaata et üle ei pinguta ja lase ikka aeg-ajalt rihm lõdvaks ka. Peaasi tegelikult, et tunneksid ennast ka jooksvas hetkes hästi ja poleks ainult hambad ristis eemärgi poole pingutamine. Sinu puhul jääb aga pigem mulje, et teed ikkagi seda mis meeldib ja väljakutset pakub. Igatahes soovin sulle jaksu ja edu!

    1. Tänud! Kõik head soovitused ja annan endast parima, et neid järgida. Vahest tuleb paremini välja, vahets kehvemini. Sellesmõttes on mul vedanud küll, et raha teenin praegusel hetkel sisuliselt 100% tegevustega, mis endale väga meeldivad. Selles plaanis pole muret ja ei pea hambad ristis tegelema. Küll võiks osata veidi rohkem puhata. Aga seda üritan ühel hetkel õppima hakata 🙂

Kommenteeri