Suvine POMMuudis ja väikesed rohelised ringid, ilus mummuke sees

Enne kui ma teile mai kuu supernumbrid letti löön, on mul üks selline lühem tähelepanek elust enesest ja üks räige pommuudis!

Aga… seda postitust pean alustama avameelse ülestunnistusega, et mul on lõõgastumiseks selline hobi, kus täidan ühe küsitlusfirma poolt meili peale saadetud erinevaid teemasid puudutavaid küsimustikke. See on mõnus lõõgastav tegevus, kus saab täppe ja linnukesi lahtritesse teha ning samal ajal punkte teenida ja hiljem endale näiteks Selveri kinkekaardi lunastada.

Niisiis, hakkasin mina mai esimesel päeval ühele küsimustikule vastama ning oh üllatust, esimene küsimus oli: Kas olete kunagi võtnud kiirlaenu? Ma muidugi kiiresti klikkisin, et ei ole. Siis tulid veel mõned sarnased küsimused ja ühtäkki seisin silmitsi tabeliga, kus olid viis väidet, millele pidi panema skaalal oma hinnangu, kas ei ole üldse nõus või olen täiesti nõus. Väited olid:

Tavalisel inimesel ei piisa palgast äraelamiseks.

Riik peaks kindlustama inimestele mõistliku hinnaga elamispinna.

Laenufirma (kes pole pank) annab laenusid välja liiga lihtsalt.

Tavalisel inimesel on raske tasuvat töökohta saada, sest neid jagatakse oma tuttavatele.

Inimese heaolu sõltub peamiselt tema enda elus tehtud valikutest.

Inimene, kes on valmis pingutama ja õppima, saab Eestis üldiselt kenasti hakkama.

Väääga põnev, sisuliselt kõik laused olid minu jaoks nagu rusikas silmaauku ehk teemad, mille üle ma viimastel aegadel palju mõelnud ja ka sõpradega arutanud. Tahaks hakata kohe uuesti pikalt filosofeerima, aga üks oli kohe esmapilgul kindel, et mul on kõigi nende väidete kohta väga selge arvamus ning etteantud 5-palli skaalast kasutan ma vaid ühte ja viite.

Panen teile ka skriinshoti, kuidas ma lõpuks nendele väidetele reageerisin:

Clip_2

Kuidas oleksid vastanud sina?

Ahjaa, hakkasin juba joont alla tõmbama, kuid sai ju lubatud ka tänane POMMuudis.

Juunikuust hakkas siis minu elus selline ajajärk, kus ma vist esmakordselt pärast keskkooli lõppu ei käi tegemas palgatööd kui sellist. Ühesõnaga, minust on saanud full-time ettevõtja ja iseendaletööandja. Puht juriidiliselt ma tegelikult saan ka palka edasi, kuna arsti juurde tahaks vahest ikka pääseda, kuid seda palka maksan ma siis endale nö ise.

Miks ma selle sammu tegin? Vastata saab mitmeti, aga praegune hetk tundus selleks kõige sobivam ja mul on olemas julgus, kindlus ja ambitsioon, et sellega hakkama saada. Üheks põhiliseks kaalukeeleks sai ka see, et kõrvaltegevused on hakanud reaalselt rohkem raha sisse tooma ning palgatööl oli klaaslagi ees, millest läbimurdmiseks oleks pidanud panustama kordades rohkem. Otsustasin, et annan selle panuse hoopis valdkondades, mis mulle meeldivad ning kus ei ole erinevalt minu senisest töökohast ees mingit nähtavat piiri, kui palju võiks kuuteenistus olla.

Ja mis kõige ägedam, siis praktiliselt kohe, kui senises töökohas, kus olin 10+ aastat olnud, köied läbi lõikasin, tuli mu teele üks üliäge projekt, millega nüüd saab kohe täistuuridel tegelema hakata. Ühesõnaga, taaskord kehtis see väide, et kui üks uks sulgub, siis kohe teine avaneb. Hakka või uskuma kõike seda värki…

Üks on kindel, et edaspidi hakkavad meie pere sissetulekud olema veel suuremas kõikumises, kui enne, kuna sellise projektipõhise tegevuse miinuseks on tulude ebaregulaarne laekumine. Aga see on suurt pilti vaadates täitsa suva.

Aastake või nüüd tegelikult juba varsti isegi kaks aastat töö kõrvalt vaikselt ettevõtlusega tegeledes on mulle kõige suuremat rahuldust pakkunud hoopis eneseareng, mida see on kaasa toonud. Olen viimase aastaga kohtunud rohkem huvitavate, edukate ja üliägedate inimestega, kui võib-olla eelmise elu jooksul kokku. Se eon ka loomulik, kuna varem polnud väga põhjust kellegagi suhelda ja ega ise ei tahtnud ja viitsinud ka.

Niiet, soovige mulle edu, et ma poole aasta pärast ei peaks kurb nägu ees minema ennast töötuks registreerima 🙂

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

6 kommentaari teemal “Suvine POMMuudis ja väikesed rohelised ringid, ilus mummuke sees

  1. As they say. Palgatööga rikkaks ei saa!

    Minu arust ainuõige valik. Nüüd on sul lisaks veel lisa motivatsiooni ja tohutult palju aega, mis palgatöö alla kõik läks. Nii et tuult tiibadesse!

Kommenteeri