Mul sai kõik selgeks – Kaupleja Alex, Tanel Padar ja kõik teised ka

Tere sõbrad! Saan teile täna kirjutada ajaloolisest hetkest, kui käisin oma elu esimesel investeermiskoolitusel. Kuigi ma tavaliselt selline koolitustel ja seminaridel istuja ei ole, siis sai sel korral uudishimu minust võitu ja läksin Investeerimisfestivali kiikama.

Huvitaval kombel saan öelda seda, et ei pidanud pettuma, aga veidi pidin ikka pettuma ka. Esimene pettumus oli mu enda süü, kui olin jälle uudishimulik ja tahtsin näha, kes see Kaupleja Alex tegelikult on ja seetõttu ei läinud teisel laval toimunud ühisrahastuspaneelile, mis ma arvan oleks mulle palju enam pakkunud, kui ilmselt mootorrattajõugu juhtimise kõrvalt ajalehe veergudel kauplemisega tegelev mees mulle suutis pakkuda. Ma olen alati öelnud, et topeltuudishimu head ei tähenda.

Aga vähemalt on nüüd süda rahul, et tean, kes on Kaupleja Alex, kuigi ma peale tema esimese sissejuhatava kirjutise rohkem pole ühtegi lugu lugenud. Aga ikkagi, kui keegi minu blogi lugejatest istus samal ajal seal ühisrahastuse paneeli kuulamas, siis andke mulle teada, kas jäin väga paljust ilma.

Edasi nägin oma silmaga esimest korda ära Madis Müüri ja Taavi Pertmani, keda helimeediumite ja kirjasõna vahendusel olen kuulanud ja lugenud arvukatel kordadel. See oli ka põhjus, miks nende ettekanded olid minu jaoks päeva ühed igavamad – minu jaoks kordasid nad varem välja öeldud mõtteid ning midagi värsket juurde ei saanud. Müüri puhul ootasin ka rohkem seda alustavate ettevõttete teemat, kuid ma ei tea, kas etteantud teema ei toetanud seda või ta ise ei soovinud avada väga.

Täiega harjumatu oli ka see, et kui ma podcaste kuulan tavaliselt kahekordse kiirendusega, siis tundusid kõik esinejad meeletult aeglased.

Hea lugeja, kui Sulle läheb minu blogi korda ning Sa soovid alustada investeerimist ühisrahastuses ning saada isegi väikest liitumisboonust, siis registreeri ennast nende linkide kaudu: Mintos ja Estateguru. (Lisainfo)

Börsijuht Kaarel Ots tegi väga mõnusa etteaste – jutt oli sorav, loomulik ja huvitav. Publiku tõmbas Ots oma naljadega kenasti käima ning see pooltunnike lendas päris kiiresti mööda. Ma Tallinna börsi suur-väikeinvestorina kuulasin igatahes huviga. Like! või isegi kaks!

Õhtu peaesinejana välja reklaamitud Stig Brodersen, kellest mina suurt midagi ei tea, kuna tema podcasti ei kuula. Mees tegi professionaalse esinemise üsnagi ümmargusel teemal, kuid kordas kenasti paljusid mitmeid investeerimistõdesid ning oli selles väga veenev. Like!

NB! Pildil esimeses punases sõõris on Stig ja teises punases sõõris on kolleeg väikeinvestorite hulgast, Tanel Padar 🙂

Kui esinemised kõrvale jätta, siis imponeeris täiega ürituse korraldus. Olen oma elu jooksul paljudel erinevatel üritustel köögipoolt näinud ja sellise lahmaka maa-ala peal toimuva sündmuse kohta tundus kõik kulgevat kuidagi mõnusalt ja ladusalt ning kui tekkis probleem, siis lahendati see graatsiliselt ja chillilt.

Veel jäi koheselt silma kogu turniiri õhustik, mis oli mõnusalt sõbralik ja asjalik. Käisin sel korral üksnes ettekandeid kuulamas, kuid see õhustik tekitas korduvalt minus kahetsust, et kogu festivali programmi koos õhtuste sõbrunemiste, saunade ja värkidega kaasa ei saanud teha. Aga järgmiseks aastaks peab ju ka midagi jätma.

NB! Muidugi käisin ka metsa alla tekkinud eksprompt-parkla läbi ning uurisin, mis autodega kallid kaasinvestorid ka sõidavad. Ma ei tea, kas see oli minus pulbitsenud kadedus või on investeerimisfestivali keskmine külastaja juba finantsvabaduse saavutanud ning võib lubada endale väga esinduslikku masinaparki. Üks vanem Ford Focus ja tuunitud Audi 100 olid muidugi ka!

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

4 kommentaari teemal “Mul sai kõik selgeks – Kaupleja Alex, Tanel Padar ja kõik teised ka

  1. Audi 100 ei kohanud, seega ma usun et sa mõtlesid minu Audi Coupe quattrot. Täitsa tuunimata 🙂 Vanust 28.

    1. Ah, üks Audi kõik 🙂 Ei tegelikult oli minumeelest ka üks 100, paistis veel isegi Kalju lava ülemiste ridade juurde kätte.

Kommenteeri