Positiivsusest ja negatiivsusest

Olen nüüd mõnda aega tegelenud aktiivsemalt ettevõtlusega sellises plaanis, et pean ise ka aeg-ajalt tegelema klientide otsimise ja kogu sellega kaasneva poolega. Erti viimasel ajal olen täheldanud enda juures üht väga häirivat omadust, mida tahan hakata teadlikult parandama.

Lühidalt kirjeldades on probleem selles, et kliente nö taga ajades ning läbirääkimisi pidades ja tööd läbi viies ma muretsen, et kõik läheks hästi ja ma suudaks soovitud kujul kliendile vastu tulla ja pakkuda seda, mida vaja. Samas, kui kõik õnnestub ja läheb kenasti, siis ei suuda ma sellest rõõmu tunda vaid see on justkui normaalne.

Hea lugeja, kui Sulle läheb minu blogi korda ning Sa soovid alustada investeerimist ühisrahastuses ning saada isegi väikest liitumisboonust, siis registreeri ennast nende linkide kaudu: Mintos ja Estateguru. (Lisainfo)

Ühelt poolt ma pabistan ja muretsen, teiselt poolt ei suuda õigel hetkel rõõmustada. See ajab asja veidi tasakaalust välja. Ühel hetkel, kui selle peale tulin, siis olin nagu enda peale veidi pahane, et miks ma õnnestumisi ja positiivseid arenguid justkui iseenesestmõistetavana võtan.

Olen nüüd teadlikult pööranud rohkem tähelepanu sellele, et õnnestumistest rõõmu tunda. Esialgu töö saamise hetkel, seejärel töö eduka tegemise hetkel, siis arve väljastamise hetkel ning lõpuks ka raha laekumise momendil. Neli korda saab rõõmustada 🙂 Sinna vahele on muidugi palju ka muretsemist, planeerimist ja tööd! Aga tahan, et minimaalselt oleks kõik tasakaalus või veel parem, rämedalt positiivsuse poole kaldu.

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

4 kommentaari teemal “Positiivsusest ja negatiivsusest

  1. Hea, et sa seda ise teadvustad muidugi. Eks kõik olenebki sellest, kuidas vaadata – ma eile just halasin, et kogu aeg tulevad uued kohustused peale ning mingit elu kergemaks mineku momenti just ei tekigi. Selle peale tuletati mulle meelde, et a) ise ma olen need kohustused võtnud ja b) tegelikult need kohustused on hoopis väga positiivsed võimalused ja arengud pikaajaliste eesmärkide ning unistuste täitmise suunas. No… jah. 😀 Aga hetkes on seda kõike ikka väga lihtne negatiivsena näha (sest kiire on ja tahaks hoopis vedeleda).

    1. Ma vedeleda ei tahaks ja tegevusetult olemine tekitaks kohe omakorda stressi. Aga just see ootused vs tulemused pool vajab tööd. Et oskaks ka väikeste edusammude korral selle üle rõõmu tunda, mitte võtta seda justkui loomulikuna.

  2. Positiivsuse tõstmiseks soovitan lihtsat mõtteharjutust:) Enne magamaminekut mõtle 3 asjale, mis olid täna hästi. Ja 3 asjale, mida sina TEGID hästi (võimalik et pead täpsustama, kas hästi sinu huvides või hästi teiste jaoks, oleneb mille osas sa kinnitust vajad). Repeat next day, and next, and next.

Kommenteeri