Põnev börsihommik kahe suure kukkumisega

Kolmapäeva hommik oli päris põnev jälgida tegemisi Balti börsil, kuna teisipäeva õhtul tulid Apranga kvartalitulemused ja kolmapäeva hommikul Ekspress Grupi omad. Mõlemal juhul oli tegemist üsna nigelate numbritega ja mind kohe huvitas, kuidas investorid sellele asjale reageerivad.

Olin juba enne börsi avanemist valmis ja vaatasin LHV Powetrader’i abil, mis tasemetel võiks need aktsiad avaneda. Kui kauplemine lahti läks, siis Ekspress vajus ikka kohe päris sohu, 1 euro peale, mis peaaegu oleks olnud 20% kukkumist. Apranga pudenes ka korraks ikka päris korralikult, 1,7 euro peale.

Ühel hetkel Ekspressi ostupoolt vaadates oli ees selline pilt:

Mõne aja pärast olukord stabiliseerus, kuna investorid nägid võimalust meediamajast odavalt tükki saada.

Kusjuures oli minulgi minevikus korduvalt soov Ekspress Grupi aktsiaid osta ning kahel korral oli reaalselt ka order sees. Tundub, et see trükimeedia segment on ikka väga järsult neil ära kukkumas ning tuleb aega anda digipoole kasumite tõstmiseks ja selle valdkonna arendamiseks, enne, kui uuesti kaaluda sisenemist. Ka Apranga on mul olnud viimasel ajal radaril ning on jätkuvalt. Tundub, et varsti saab neid veel odavamalt.

Lugesin siin just Kristi blogipostitust, kuidas ta Interactive Brokersisse kontot lõi ning see tõi mul pikalt kusagil pinna all hõõgunud mõtted taas päevavalgele. Nimelt on plaan ikkagi ühel hetkel ettevõttele ära teha LEI kood ning teha ka firma vägeva aktsiaportfelliga algust. Nagu väike Berkshire Hathaway või nii. Aga esilagu plaanin ikka Baltikumis tegutsemist jätkata, kuigi üheks visiooniks on ka valida mõned laiapõhjalised ETF-id, mida hakata siis stabiilselt teatud aja jooksul juurde ostma. Et sõidaks turu keskmisega rahulikult kaasa. Aga see tundub ka veidi nagu igav või nii…

Praegu on ettevõtte raha ühisrahastuses tiirlemas, kuid järjest enam jääb kontole vaba kapitali, kuna ei taha ühisrahastuse osakaalu tõsta ning mitmes portaalis on ka intressid läinud selliseks, millega mina seda riski võtta ei soovi. Kuna laenuäri saab majanduslanguses korralikult pihta, siis plaan on probleemide ilmnedes üritada oma likviidsed ühisrahastuse positsioonid likvideerida ning hakata kokku panema aktsiaportfelli. Vahepeal oli mõte ka firma alt osta kinnisvara, kuid kinnisvara kui varaklass ei tundu mulle sobivat, kuna poleks väga viitsimist kõiki neid asju ajada ja üürilistega jantida.

Kuhu teie soovitaksite firmas oleva kapitali investeerida? Panustada veel suuremalt ühisrahastusse, hakata kokku panema aktsiaportfelli kas siis Baltikumi ettevõtetest või USA turult üksikaktsiate ja/või ETF-ide näol või mõelda kinnisvara peale? Küsimus siis püstitatud sellelt lähtekohalt, et mida on OÜ alt kõige targem teha?

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

3 kommentaari teemal “Põnev börsihommik kahe suure kukkumisega

  1. kinnisvara puhul saab pmts haldamise ka kellelegi outsource’ida, nii pikaajalise kui ka lühiajalise, Airbnb bisnise. üldiselt, küllap neid rahapaigutuse võimalusi tuleb, võib rahas ka mõnd aega olla

Kommenteeri