Johhaidii, lõpuks ometi! Sada tuhat!

Uue aasta esimene kuu on märkamatult mööda läinud ja istun siin öötundidel üleval ning kirjutan 2019. aasta avakuuülevaadet. See saab olema minu jaoks neljas investeerimisaasta ning tunnen, et hetkel oleme sisse saanud parajalt mõnusa hoo. Ei lutsuta lõunasöögiks tatraterasid nagu üks kuulus rahablogija teeb ega loobi ka raha mõtlematult tuulde – hea mõistlik elu, kus tulud on normaalsed ja kulud mõistlikult kontrolli all.

Peaaegu juba unustasin… sada tuhat täis! Jah, päris julm värk, meie investeerimisportfell on sisenenud kuuekohaliste numbrite maale. Muidugi, tegemist on kahe inimese varaga ehk siis üksikuna võttes oleks ma sealt veel retsilt kaugel, aga see ei loe. Soovitan kõigil üksikutel leida endale investeerimiskaaslane, kellega ei karda rahasid ühele kontole panna – portfell kasvab kohe kiiremini suurte numbriteni.

Tulud/kulud. Tõenäoliselt hakkan teid oma jutuga juba ära tüütama, aga tulude poolega ei jäänud ka jaanuaris rahule. Tundub, et palgatööst 100-protsendiliselt loobumine ja ettevõtlusele keskendumine pole mulle veel täielikult selles mõttes kohale jõudnud, et ootan justkui, et iga kuu on stabiilsed sissetulekud edasi. Reaalsus on see, et asjad võivad isegi kordades kõikuda. Alguses palgatööst loobudes juhtus esimestel kuudel kuidagi nii, et täiesti samas taktis jätkusid sissetulekud eelnevaga.

Nüüd vahepeal erinevatel põhjustel mingi väike auk sisse tekkinud. Üheks põhjuseks see, et maksed ei laeku alati nii kiiresti kui sooviks ning teine küllalt suur põhjus on mõningad investeeringud töövahenditesse. Seda oleks saanud ka edasi lükata, kuid tänu sellele investeeringule on väga reaalne juba aasta teises pooles oma produktiivsust tõsta. Õnneks abikaasa käib mul endiselt rõõmsalt palgatööl ning hoiab meie pere stabiilsuselippu kõrgel.

Aga numbritest ka veidi – 4000 euro piiri ületada ei õnnestunud, kuid detsembri sissetulekutest tegime peaaegu 400 euro võrra parema tulemuse. Kulud olid aga kenasti kontrolli all ning seega läks varasalve peaaegu 2200 eurot ehk 56,4%. Kuna uus aasta algas, siis kordan uutele lugejatele parema arusaamise huvides üle ka selle, et sissetulekute puhul arvestame siin vaid nö aktiivseid sissetulekut, investeerimisest laekuv tulu on välja toodud allpool passiivse sissetuleku lõigus.

Netoväärtuse graafik on päris mõnusalt kirju. Kõige suurema viilakana troonib meie portfellis ühisrahastus, järgneb Balti börsiaktsiate osa (koos Baltic Horizon Fondiga) ning kolmandana investeerimist ootav vaba raha. Kokku umbes 10% on portfellis ka võlakirju + välismaiseid indeksfonde.

Aktsiaturul tegime ühe tehingu, kui sai soetatud 110 Merko Ehituse aktsiat. Aga jaanuar oli hindade mõttes meie aktsiaportfellile pigem roheline kuu ning see aitas tublisti ka kogu seda netoväärtuse karavani saja tonni künkast üle veeretada.

Laekus ka dividende, kui Silvano maksis meile 120 eurot ning aktsiafondidest tuli veidi rohkem kui 4 eurot.

Ühisrahastuse “pirukas” on nüüd taas lühikese aja jooksul teinud läbi olulise muudatuse. Nagu näha võib, siis meil on portfelli jäänud vaid kolm portaali ning neist üks ehk Mintos on selgelt võimust võtmas. Lõplikult likvideeritud sai Twino osa, kust sai korraliku kasumiga väljutud. Kõik see raha läks otse Mintosesse, kus endiselt on strateegiaks valida käsitsi endale Mogo laene, enamasti 25-euroste tükkidena.

500 eurot kandsin välja Estategurust ning koguni 2000 eurot Crowdestate’ist. Kuna üldine väikeinvestorite meelsus on minu hinnangul keeranud suunda, kus nendele portaalidele ennustatakse võimalikke raskeid hetki, siis olen ka seda teed minemas. Samas, ega pole olnud ka kummaski portaalis väga mind kõnetavaid projekte. Crowdestate’is tuli jaanuaris päris mitu investeeringut tagasi – intressisumma oli üle 100 euro. Estategurul sama, üle pika aja murdsime 100 euro piiri. Mintoses samuti sai napilt 100 täis, kuid nüüd veebruaris peaks see summa plahvatuslikult kasvama, kuna jaanuaris paisus portaalis tööd rügav kapital kahekordseks.

Kui jagad minu entusiasmi Mintose portaali kohta, aga pole veel seal investeerimisega alustanud, siis tee seda palun läbi minu promokoodi SIIN. Sellega saab tänu Sinu abile minu pisikene kirjutamisfetiš Mintose poolt sümboolse rahalise toetuse ning Sina saad esimese 90 päevaga platvormil teenida 1% suurust boonust!

Kui soovid ka Estategurus või Crowdestate’is kätt proovida, et ikkagi tõestada mulle, et ma olen valesti teinud, kui pole viimastest projektidest osa võtnud, siis minu soovituskoodid leiab SIIT.

Passiivne tulu. Minu lemmiknäitaja! Meie investeeringud tootsid jaanuaris 487,9 eurot, nagu Rahakratt ütleb, higivaba tulu! Sisuliselt miinimumpalk nagu naksti kontol. Tegelikult ootan juba kannatamatult aprilli-maid, kus peaks hakkama liikuma rahalaevad börsil ning oodata on korralikku dividendisadu. Võrreldes eelmise aastaga on meie aktsiaportfell tublisti kosunud ning see annab põhjust lootuseks.

2019. aasta eesmärk. Eelmist eesmärki lukku lüües mõtlesin, et kirjutan uuest eesmärgist ja selle püstitamise mõttekäigust täitsa eraldi postituse, aga läks meelest. Mis seal ikka, küsisin kiirelt kallilt abikaasalt, mis numbri letti lööme. Pakkusin 7500 eurot, mis võib osutuda küllalt kõvaks väljakutseks, kui ühisrahastuses peaks intressid alanema või näiteks tekkima uute laenude nappus. Aga, mõeldud-tehtud ja esimene samm eesmärgi suunas samuti astutud.

Kokkuvõttes. Jaanuaris sai siis ületatud see maagiline 100 000. Ütlen ausalt, et alustades poleks osanud loota, et nii energiliselt meie portfelli õnnestub kasvatada. Netoväärtuse kasv võrreldes eelmise kuuga oli oli 4,4%. Aasta alguses tasub taas korra ka see välja öelda, et ma ei arvesta netoväärtuse hulka hetkel meie eluaset ega arvuta maha ka veel üleval olevat kodulaenujääki. Puusalt tulistades annaks need arvutused meie väärtusele plussi 20-25 tuhat eurot.

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

4 kommentaari teemal “Johhaidii, lõpuks ometi! Sada tuhat!

  1. Täiesti haiget hasarti tekitab kogu see üritus, kui hoog kasvab, onju?
    Ps. Erikuradi imelik on ikka mõni vend, kes tatart näkku lükkab omale eesmärkide nimel ??

    1. No jaa! Tahaks veel kiiremini ja veel kaugemale 🙂 Aga seda tatravärki (või oli see tantravärk?) proovisin – ei meeldinud ja enam ei tee!

Kommenteeri