Kas õppida jooksma või jõuab ka kõndides kohale ehk veebruar 2019!

Veebruar on huvitav kuu. Esiteks on ta minu jaoks aasta kõige nõmedamal ajal ehk siis täiesti talve südames – jõulud on ammu läbi, pikk jaanuar vastu peetud, talv pikalt võimutsenud, et võiks nagu hakata juba kevad tulema. Aga ei. Veebruar. Anna abi! Teisalt on veebruaril ülihea omadus olla teistest kuudest tunduvalt lühem. Tänu sellele saab ta nii mõndagi andeks.

Aga raha ja investeerimine, mis sellest kirjutada? Nagu kuupäevast näha, siis pikalt läks aega, kuni kuukokkuvõtte tehtud sain. Ei viitsi hakata jälle seda juttu heietama, et kogu aeg oli palju tööd ja aega polnud. Aga reaalselt oligi kiire + otsustasin ka võtta natuke aega enda jaoks ja mingitel hetkedel lasin ka rihma lõdvemaks. Tavaliselt olen nendel hetkedel just mõne blogipostituse valmis vorpinud, sel korral sellist tunnet peale ei tulnud.

Tulud/kulud. Aktiivse tööga teenitud tulud jäid veebruaris allapoole keskmist taset ning ka kulud jäid keskmisest madalamaks. Kui laekumiste poolest suureks rõõmustamiseks põhjust pole, siis arveid sai välja kirjutatud päris korralike summade eest ning kui ühel hetkel need realiseeruvad, võib veebruarile tagasi vaadata kui ühele päris edukale kuule.

Perena suutsime aktiivsetest sissetulekutest kõrvale panna 47,2% ehk veidi enam kui 1500 eurot. Viimase kahe aasta keskmine on meil selles vallas olnud umbes 1950 eurot kuus, seega keskmisele jäime omajagu alla. Vaatamata sellele võib väga rahul olla, kuna see harjumuste ratas töötab nii korralikel tuuridel, et isegi selline keskmisest madalam kuu on tulemuste poolest selline, mille üle saab täiega uhke olla.

Netoväärtuse graafikus suuri muudatusi ei toimunud, veidi kasvas raha osakaal kõigi teiste varaklasside arvelt.

Aktsiaturul oli aeglane kuu ja ühtegi ostu ei teinud. Meie nö börsiportfellist maksis LHV oma võlakirjade eest intressi, mis paisutas meie kukrut 60 euroga. Hinnad veidi liikusid siia-sinna, kuid midagi olulist kahjuks raporteerida pole.

Ühisrahastuses jätkus teadlik Mintose osakaalu kasvatamine. Veebruaris suurt midagi välja ei võtnud kahest veel minu portfellis olevast Eesti portaalist – EstateGurust ja Crowdestate’ist -, aga Mintosesse lükkasin mitu tuhat eurot juurde. Ikka käsitsi valitud Mogo laenudesse.

Mintosest tuli veebruari jooksul kriips vähem kui 170 eurot intressitulu, kinnisvaraühisrahastusportaalid tõid kahepeale veidi rohkem kui soti lisaks. Kuna intressid on langenud, siis sama raha eest enam sellist tulu Mintosest ei saa nagu hiilgeaegadel, kuid minu jaoks hetkel on portaal endiselt atraktiivne.

Kui jagad minu entusiasmi Mintose portaali kohta, aga pole veel seal investeerimisega alustanud, siis tee seda palun läbi minu promokoodi SIIN. Sellega saab tänu Sinu abile minu pisikene kirjutamisfetiš Mintose poolt sümboolse rahalise toetuse ning Sina saad esimese 90 päevaga platvormil teenida 1% suurust boonust!

Kui soovid ka Estategurus või Crowdestate’is kätt proovida, et ikkagi tõestada mulle, et ma olen valesti teinud, kui pole viimastest projektidest osa võtnud, siis minu soovituskoodid leiab SIIT.

Passiivne tulu. Taas jätkus trend, et eelmise aasta sama kuuga võrreldes oli siin vallas tagasiminek. Peamiseks põhjuseks siis muutused ühisrahastusmaastikul – nii üldiselt kui konkreetselt meie portfellis. 332 eurot kõlises aga veebruaris passiivselt siiski meie erinevatele kontodele ning taas veidi rohkem oleme oma eesmärkidele ligemale. Ka siin võtan numbreid alati “klaas pooltäis” stiilis, kui ka mingeid suuri rekordeid ei löö. Sest kui isegi meie nö madalamad kuud on absoluutväärtuses sellised, siis tuleb kogu protsessiga rahul olla.

2019. aasta eesmärk. Selleks aastaks sai passiivse tulu sihiks pandud 7500 eurot ning esialgu tundub, et oleme graafikust maha jäänud. Kui arvestada, et keskmiseks numbriks peaks suutma koguda 625 passiivset eurot kuus, siis oleme väga oluliselt juba graafikust maha jäänud. Palju oleneb, kuidas dividendikevadel kopsud õhku täis tõmbame ja kas sellest aasta lõpuks eesmärgini jõudmiseks piisab.

Kokkuvõttes taas üks samm tehtud ning see investeerimisevärk ongi nagu kõndima õppimine. Esialgu on keeruline õppida pidevalt ühte jalga teise ette tõstma. Mingi aja pärast tuleb see pingutades juba päris kenasti välja ning ei möödu kaua, kui tavalised sammud tulevad täiesti automaatselt, ilma spetsiaalselt selle peale mõtlemata. Selline stabiilne ja rahulik kõnd tundub meil käpas olema, nüüd on vaja jooksma õppida… eks paistab, kas ja kuidas see õnnestub. Aga fakt on see, et ka kõndides jõuab kohale!

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

2 kommentaari teemal “Kas õppida jooksma või jõuab ka kõndides kohale ehk veebruar 2019!

  1. Tere! Kas mogos annad laene välja ainult Eestisse või kuskile mujale ka ning kui pikaks perioodiks? Ja sinu hinnangul millist intressi praegu realistlik oodata on, et raha ikka välja ka läheks?

    Ette tänades!

    1. Tere Mariel. Tänud küsimuse eest. Mogos annan Lätis ja Eestis ja veidi ka Leedus. Perioodi tahan hoida võimalikult lühikese, aga samas tahan saada võimalikult head intressi. Kokkuvõttes on portfell jagunenud suht ühtlaselt erinevate vahemike vahel, kõige pikemad laenud 40-46 kuu vahemikus. Mogo intressid tunduvad olevat hetkel madalamad kui paljude teiste laenupakkujate omad Mintoses, aga minu hinnangul ka nende risk kõige väiksem ja olen pannud munad nö ühte korvi. Ma ise korjan ka Mogo puhul üles erineva intressiga laenue, kuid intress peab suhestuma laenu pikkusesse minu jaoks õigesti. Ehk siis madalama intressiga on lühemad laenud. Ise olen võtnud siin viimasel ajal 9,5-11%. Mingi hetk tagasi oli ka 12% saadaval, aga nüüd tundub, et mitte.

Kommenteeri