Üliedukas 2019 teeb ruumi aastale 2020! Kas viirus laastab edasi?

2019. aasta on purgis, elagu 2020. aasta! Meie perele oli see finantsiliselt seni parim aasta ning seda juba neljandat aastat järjest. Kõik tänu sellele, et veidi rohkem kui neli aastat tagasi hakkas meis idanema investeerimispisik. Tänaseks on see pisik ennast igasse rakukesse jõudnud sisse süüa ja täiemahuliseks viiruseks arenenud. Millist “laastamistööd” see viirus meie finantselus lõppenud aastal korraldas ja mida võiks tuua uus aasta, seda üritan nüüd järgneva blogipostituse vahendusel teieni tuua.

Mis juhtus aastal 2019?

Viimased kolm aastat oleme pidanud täiemahulist pereeelarvet, kus kirja saavad sendi pealt kõik tulud ja kulud ning selgeks igakuine säästumäär. Kolme aastaga on aktiivsed sissetulekud kasvanud 3781 -> 3993 -> 5171 eurot keskmiselt kuus. Nagu näha, siis lõppenud aastal tuli plahvatuslik kasv ning põhjuseks on ettevõtluse käimaminek. Olen ka siin blogis korduvalt oma üllatuslikult avastatud ettevõtlusgeenist rääkinud ning 2019. aasta kinnitas minu enda jaoks valitud tee õigust ka numbrites. Üks asi on puhtalt rahaline number, aga palju tähtsam on see, et saan ise oma tööaega ja -mahtu valida ning teen 99% asju, mis rahuldust pakuvad ja meeldivad. Minu jaoks ülimalt oluline!

Olen aastate jooksul träkkinud ka ettevõtte müügitulu muutusi ning viimasel aastal suutsin teha muljetavaldava kasvu. Võrreldes aastaga 2018 oli 2019. aasta müügitulu koguni 78,4% suurem. Oleks see börsifirma, siis selliste numbrite avaldamise peale aktsia lendaks praegu lakke. Tegelikult veel suuremat kasvu näitas ettevõte ka oma teisel tegevusaastal, kui debüütaastaga võrreldes tuli kasvu lausa 119,1%. Samas, kolmas aasta oli teisest 6,2% võrra nigelam.

Aastatega on kasvanud ka pere keskmised kulud kuus: 1823 -> 2006 -> 2287 eurot. Nagu näha, siis kulud on küll tõusnud, aga viimast aastat silmas pidades on tulud siiski rohkem üles läinud. Lisaks inflatsioonile on kulude tõusus sees ka aastate jooksul tehtud stabiilne elukvaliteedi tõus. Nende numbrite valguses on säästumäär olnud 50% piirkonnas – 2017. aastal saavutasime säästuprotsendiks 51%, 2018 kukkus see 48,4% peale, aga lõppenud aastal kerkis tänu sissetulekute kasvule 52,2-protsendile. Ehk siis kahel aastal kolmest oleme olnud kenasti 50% klubis!

Mina meie pere investeerimisportfelli tootlust ei arvuta ning peamiseks näidikuks, mida jälgime, on igakuine passiivne sissetulek. Meie esimesel investeerimise täisaastal 2016 oli 12 kuu peale kokku passiivne tulu 1721 eurot. Sealt edasi on see aasta-aastalt suurenenud selliselt: 1721 -> 3649 -> 5626 ja lõppenud aastal 9002 eurot. 2019. aastal oli seega meie pere keskmine passiivne sissetulek 750 eurot kuus.

Aasta alguses sai “spidoka” peale eesmärgiks pandud passiivset tulu 7500 eurot. Kuigi aasta esimestel kuudel tundus kohati, et siht võib jääda lausa kättesaamatuks, siis lõpuks tuli eesmärk kindlalt täis. Hurraa!

Mida oodata aastalt 2020?

Esiteks tuleb keerata spidokas nulli ja panna sinna peale uus eesmärk. Otsustasin võtta asja ambitsioonikalt ning panna sihiks teenida igakuiselt passiivselt 1000 eurot ehk lükata eesmärgiks 12 000 eurot. Tehtav? Kindlasti! Aga eelduseks on heade aegade jätkumine ja eksimisruumi siin ei jää. Majanduskriis tõmbaks loomulikult sellele asjale kiirelt kriipsu peale. Aga see omamoodi huvitav mänguline element, mida jooksvalt jälgida ja ambitsioonid peavad olema kõrged.

Aktiivsete sissetulekute number võiks aasta jooksul samuti kasvada, kuna ettevõtluse puhul pole sisuliselt lage ees. Samas, praegune firma ülesehitus plahvatuslikku kasvu ei võimalda. Selleks tuleks teha teatavaid ümberkorraldusi ja investeeringuid, mida 2020 veel tõenäoliselt ei tule, aga järgnevatel aastatel juba küll. 2020 saab ettevõtluse koha pealt olema optimeerimise aasta ning on kaks üsna vastandlikku suunda, mille poole ma pürgin: tulude tõus ja enda töökoormuse langus.

Varaklassidest olen üha enam pärast esimese üürikorteri hankimist mõelnud väikese üüriimpeeriumi alustamisele. Idee on pandud pähe idanema, vaatame, mis sellest ühel hetkel saab. Ja kas üldse midagi saab. Seni, kuni kinnisvarale näpule lisaks ka kätt pole andnud, jätkan ilmselt suures plaanis senist teed.

Mõtlesin ka, et kas annan uueks aastaks ka mõne blogiga seotud lubaduse, aga otsustasin seda mitte teha. Peamiseks eesmärgiks on uuel aastal suuta balansseerida ennast pere ja tööde-tegemiste vahel nii, et midagi ei kannataks ja kõik oleks rõõmsad. See on korralik väljakutse, aga väljakutsed mulle meeldivad!

Head uut aastat kõigile!

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

Üks kommentaar teemal “Üliedukas 2019 teeb ruumi aastale 2020! Kas viirus laastab edasi?

Kommenteeri