Pruuniks teiseks juuniks ehk suvi nii õues kui portfellis!

Ütlen ausalt, et juuni oli igas mõttes nii ilus kuu, et see koroonaviiruse asi kippus täielikult ununema. Ja ma polnud kindlasti ainus. Maailma uudiseid vaadates on suur kergendus, et me siin Eestis suutsime viirusega mõistlikult toime tulla. Vähemalt praeguseks, ptüi-ptüi-ptüi, ei taha ära sõnuda.

Igasuguste muremõtete unustamisele aitas jõuliselt kaasa ka suurepärane suveilm, kui pikalt-pikalt hoidis ilusat ja sooja päikesepaistet. Nagu iga kord, siis minu jaoks tuli suvi taas ootamatult ja päevitasin endale kogemata taas rõvedad randid ja sain vist päikesest ka mingid vastikud sügelevad punnid.

Ettevõtluses sujus kuu päris kenasti. Mais kinni jäänud arved laekusid juunis õnneks ära, aga juunis tekkis üks potentsiaalne võlglane taas ka juurde. Usun siiski, et sealt saan rahad ikkagi lõpuks kätte. Seekord väga ei pabista ka, kuna neilt on pool rahadest juba ettemaksuna käes ja summad pole liiga suured.

Juunis leidsin ennast tihti mõtlemas sügise peale. Loodan kõigest hingest, et paljukardetud teist viiruselainet ei tuleks. Las see majanduskriis olla, sellest saab hakata ennast vaikselt välja kaevama, aga uus viirusepuhang, paanika ja piirangud oleks päris kõva hoop nii meie pere vaatest kui maailma mõistes laiemalt.

Aga võtame suvised numbrid kokku ja kui see tehtud, saab hakata valmistuma järjekordseks väljasõiduks loodusesse.

Tulud/kulud. Tulude poolest oli juuni väga ilus kuu. Perekonna peale tuli aktiivsest tegevusest sisse 6113 eurot, mis on tänavuse aasta paremuselt teine tulemus. Parim oli koroonamärts, kus mingil veidral moel õnnestus koju tuua veel tuhat eurot rohkem. Kui tulud olid korralikud, siis seda olid ka kulud – 2768 eurot ehk 440 euroga purustasime tänavuse aasta rekordi. Oluline lisa tuli autokütusest, kuna sõitsime juunis väga aktiivselt ringi (tegime koroonaaega tasa) ja sai tehtud ka üks suurem kodune väljaminek. Kõik numbrid kokku lüües läks kõrvale 3345 eurot ehk säästuprotsendiks tuli 54,7%. Ilus!

Netoväärtuse graafik. Suures plaanis senised trendid jätkusid, aga hüppasin siiski ka ühe investeerimisvõimalusega kaasa. Ühisrahastuse osakaal järjest väheneb, sest tõmbun Mintosest välja täpselt selle tempoga, kuidas seal kinni jäänud raha vabaneb. Raha osakaalu jõulise suurenemise asemel kasvas võlakirjade osakaal, kuna sai paati hüpatud Creditstari 14% pakkumisega.

Aktsiad. Ühtegi ostu ega müüki ei teinud. Küll tiksub alates koroonapaanikast väikeste summadega taas kasvukonto.

Võlakirjade osakonnas lisandus juurde Creditstari 14% võlakiri. Tundus piisavalt hea pakkumine, et see vastu võtta. Ühisrahastusest tulen küll välja, kuid läbi Creditstari olen endiselt tarbimislaenudes sees.

Ühisrahastuses jääb summa järjest pisemaks. Vahepeal tuli ka Varksist midagi tagasi, aga palju on veel minna. Praegu kaalun, mida teha Estateguru kontole kogunenud rahaga, kuna nad viisid sisse kontohaldustasu, mis rakendub väljakandel, mis on justkui väljakandetasu, aga öeldakse ikkagi olevat kontohaldustasu. Arusaamatu.

Passiivse tulu lahtisse sain esmakordselt selle aastanumbri sees kirjutada neljakohalise numbri – 1069,5 eurot. Rohkem kui pool sellest tuli Mintosest, kus tänu Varksile tuli koju päris korralikult pendingusse kogunenud intressi.

Täpselt pool aastat seega tehtud ja spidokas on ees 5047 eurot. Kuna mitmed kevadised suurdividendid jäid tulemata, siis ei õnnestunud esimesel poolaastal eesmärgiga võrreldes edu sisse teha ja tõenäoliselt on 12 000 passiivset eurot aasta lõpuks võimatu ülesanne. Aga saame näha.

Kokkuvõttes portfell kasvas järgmised 3,2% ning graafikut vaadates on pärast koroonat nokk päris mõnusalt taas üles läinud.

Avaldas Elunaut

Kontakti saab minuga e-maili aadressil tasane.investor@gmail.com.

4 kommentaari teemal “Pruuniks teiseks juuniks ehk suvi nii õues kui portfellis!

  1. Äge blogi! Kiidan

    Kas ma saan õigesti aru, et kogu portfelli väärtus küündib 186k juurde juba?

    Roland

Kommenteeri