Kes on Elunaut

Tere!

2017. aasta suvel hakkas üks särasilmne mitte-enam-nii-noor-mees kirjutama blogi, kuidas ta tegutseb enda jaoks üsna hiljuti avastatud investeerimismaailmas. Blogi nimeks sai Tasane Investor ning esialgu suure põlvevärinaga alustatud projekt kogus talle endalegi ootamatult ajapikku päris muljetavaldava lugejaskonna.

Kerime ajaratast täpselt aasta edasi. Tasane Investor oli üllitanud umbes-täpselt 90 postitust, saavutanud teatava lugejate poolehoiu ning kohati küsiti talt isegi meili teel investeerimisnõu. Päriselus just nendel hetkedel lõplikult palagtöö piirangud endalt maha heitnud ning kogu täiega väikeettevõtlusesse sisenenud mees tahtis ka blogile uue hoo sisse lükata.

Nagu saatusel kombeks, siis tekkis võimalus justkui iseenesest, kui finantsblogisid koondav portaal Rahajutud.ee võttis ühendust ja pakkus välja maailmavallutusplaani. Kuna Tasane Investor pole just kõige äkilisem ja ägedam brändinimi, siis otsustas ta blogi nime muuta ning sõelale jäi lõpuks Elunaut.

Misasi see Elunaut on? Nimi sai valitud pika vaatega, kuna ühel hetkel peaks blogist saama veidi enam kui vaid finantsblogi ning ainult pika ja lohiseva investori nimega ei soovinud ennast piirata. Nimi peab mulle, kui koonerdavale investorile, igapäevaselt meelde tuletama seda, et tegevuse eesmärk on siiski ka elu nautida. Seda nii jooksvalt praegu kui ka tulevikus finantsvabaduseni jõudes.

Elunaut on blogi, kus meespool, nimetame teda siis harjumusest endiselt Tasane Investor, toimetab koos oma kalli abikaasaga nende ühise investeerimisportfelliga. Kuigi investeeringud on laiali nii mõlema pangakontol kui ka nende ühise ettevõtte arvel, siis kajastatavas portfellis on kõik asjad kokku löödud nagu ühtehoidvale perele kombeks.

Eesmärgiks on samm-sammult finantsvabadusele ligemale liikumine ning hiljemalt 50-aastaselt peaks koos olema investeerimisportfell, mille rahavood katavad ära kõik soovitud elustandardiga tekkivad kulud.

Seega, käesolevas blogis leiab kindlasti juttu ühe keskmise Eesti pere teekonnast väikeinvestoritena ning võib-olla ka teistel teemadel. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis kaugemas tulevikus saab loodetavasti lugeda sellest, kuidas tegelikult finantsvabadus maitseb.

Täname, et olete meiega!